Forum

Witch Club -> Forum -> Povesti libere   << Inapoi | Inainte >>
Dor de tine~
Moderatori: Mey, Grampa, Sango-chan, Ashley-chan, Himeko, Lidié, mily, Nanami, Michiru, march
Autor Post
Kataku
Lu iun 04 2012, 11:53
Avatar-Kataku
Vrajitor

Membrul nr. #4889
Posturi: 65
Puncte: 470
Monede: 3179
Miros: Pamant proaspat
Deci. Imi cer scuze ca nu am mai continuat cealalta poveste si am lasat-o asa. Nu am mai avut idei pentru wa si mna. ;-? Deci va rog sa ma scuzati. :'o3
Suuuunt aici pentru o alta poveste. asa pentru ca incepe sa se termine scoala [a sunat ciudat stiu] si eu nu am ce face..Va rog sa lasati comentari cu critici si pareri. Ca sa stiu si eu daca mai postez sau daca va place. ^^

Multumesc.






Dor de tine ♥~



-Rhee ! ii aud vocea ..si incet ma intorc spre el.
-Ce vrei? I-am raspuns fara sa il privesc in ochi.
In acel moment am simtit doua maini care ma inconjurau si imi ofereau caldura de care aveam nevoie de atat de mult timp..Nu vroiam sa ma uit la el ,stiam ca oarecum se v-a uita urat la mine si v-a incepe sa imi reproseze zece mii de lucruri.Nu ..nu pot sa dau inapoi ,acum sunt langa el ,ma tine si nu pot fugi.Nu pot nici macar sa plang ,este prea frig afara, daca as mai plange acum mi-ar ingheta lacrimile pe obraz.Vreau sa imi dea drumul ..chiar daca am asteptat sa ma tina asa in brate atat de mult.
-De ce?am murmurat eu.. incet,dar totusi sper sa fi auzit.
-De ce ce? buzele sale incep sa schiteze un zambet. Aww zambetul lui frumos ,buzele lui roz si subtiri..
Las capul in pamant..nu vreau,nu pot sa ma mai uit la el.Nici macar nu isi mai aduce aminte de ce a facut?
O secunde doar o secunda clipesc..si deja il simt cum isi apasa buzele pe ale mele ..si cum ma ia din nou de mijloc si ma trage spre el.Nu pot sa ma impotrivesc,oricat as vrea nu pot.
A trecut mult timp..si oricat as fi de suparata pe el nu pot sa ii spun sa ma lase in pace si sa plece si sa se duca naibi.



[ Editat Lu iun 04 2012, 11:56 ]

It’s a night where I want to see you one more time.


Witch graffitti 2 - Premiul I Comics - Premiul III Draw my thing. - Premiul III
Inapoi sus
Ciudatica
Ma iun 05 2012, 02:21
issues.
Avatar-Ciudatica
Dragon de Energie

Membrul nr. #1547
Posturi: 5187
Puncte: 3276
Monede: 5516
Miros: Portocale
E..ok.Adica,e putin si nu-i mult de comentat.Ai greseli de gramatica.se va* uita urat,etc.Nu prea ai virgule,adica nu stiu daca au fost macar trei in tot fragmentu'..si din cauza asta suna putin ciudat.

Avatarul saptamanii #7 - Premiul I O noua gardiana - Premiul I Papusi - Premiul I  Poezie neologica. - Premiul I WITCH in jurul bradului - Premiul I Ade's character - Premiul I Make a real composition.x [[. By your life .]] - P Cei mai buni prieteni ai omului - Premiul I Stire de ultima ora - Premiul I Witch Club in the future - Premiul I .narcissistic competition. - Premiul I Witch: The End - Premiul I Halloween Story - Premiul I * Poetry contest #4 - Premiul I Composion contest#6 - Premiul I ► The best ElouaiDoll #2 ◄ - Premiul I Special prose contest #1 - Premiul I Composition contest #10 - Premiul I i'll make a signature from you - Premiul I Ce s-ar intampla daca... - Premiul I Varsta - Premiul I Concurs pentru toată lumea - Premiul I [poll]HELP W.I.T.C.H. - Premiul II Creativity #4 - Premiul II Jewelry Contest - Premiul II Wallpaperul saptamanii #7 - Premiul II Profesorul Perfect - Premiul II Saniuţe xD - Premiul II Sa editam povesti! - Premiul II O poveste despre Witch - Premiul II Kid's Day - Premiul II Creativity #14 - Premiul II New Witch Pet - Premiul II Ironieeeee. - Premiul II Imaginary Friends - Premiul II Miss Autumn - Premiul II concurs de poezii - Premiul II Witch graffitti 2 - Premiul II Vine vacanta cu poezii :) - Premiul III elyon's new look - Premiul III Cea Mai Buna Reclama Publicitara - Premiul III Personajul Anime Preferat - Premiul III Cool Band - Premiul III #Cel mai bun farsor. - Premiul III Spiritul Craciunului - Premiul III Concurs Revista WitchClub - Premiul III Userbarul saptamanii #6 - Premiul III Emoticon Contest - Premiul III Valentine`s Day Contest - Premiul III a chapter - Premiul III Colorize #21 - Premiul III Singuratate - Premiul III "WITCH" Graffiti - Premiul III Wallpaperul saptamanii #43 - Premiul III
Inapoi sus
Email
Kataku
Ma iun 05 2012, 03:44
Avatar-Kataku
Vrajitor

Membrul nr. #4889
Posturi: 65
Puncte: 470
Monede: 3179
Miros: Pamant proaspat
Ah. : ) ) ok merci. este putin pentru ca.. ;-? hmm este ca un fel de Intro ,ma rog nu stiu cum sa explic. Fragmentu` asta pe care l-am postat acum va aparea mai incolo. O sa postez mai tarziu 'inceputul'.

[ Editat Ma iun 05 2012, 03:45 ]

It’s a night where I want to see you one more time.


Witch graffitti 2 - Premiul I Comics - Premiul III Draw my thing. - Premiul III
Inapoi sus
Kataku
Ma iun 05 2012, 04:53
Avatar-Kataku
Vrajitor

Membrul nr. #4889
Posturi: 65
Puncte: 470
Monede: 3179
Miros: Pamant proaspat
Inceputul.

De ce nu pot sa am si eu macar o data o duminica linistita..Mda Kevin era motivul,suna ca disperatul la 9 dimineata si nu ma lasa pe mine sa dorm. Ridic telefonul de pe noptiera si il duc la ureche , pe jumatate somnoroasa ii zic :
-Da gogoasa,ce mai vrei si azi?
-Gogoasa?! Asa vorbesti tu cu mine?Singurul si pretiosul tau prieten… M-am suparat.
-Hai nu mai suferi.
-Ok. Deci fi atenta.
-Incerc.
-Cunosc un baiat,singur..si pe placul tau sper.
Se lasa liniste..deodata se aude o bubuitura.
-Ba fata ! Ce naiba faci acolo?Dai foc la casa?
-Am ..cazut din pat.
A inceput sa rada de mine ,cu rasul sau isteric.Ce nesimtit !
-Da..multumesc ca razi de mine.
-Lasa-te. Vezi ca in 20 de minute sunt la tine.
-20? Prea tarziu ,deja imi inchisese telefonul in fata.
Dragut prieten,e?Din pacate atunci cand zice ca vine intr-un timp anume ,asa face.
Ma ridic de pe jos si ma duc in baie.
-Arghhhhh ! CE FATA AM !cred ca an zbierat atat de tare incat am speriat si ‘servitoarea’.
-Domnisoara,sunteti bine?
-Da,multumesc.
Eu..Eu nu sunt o persoana bogata,defapt parinti mei sunt..Ei au ales sa isi lase singurul si unicul copil cu ea(servitoare)pentru ca se cred niste personae foarte importante si mna..Dar nu am nevoie de ei,sa ramana acolo in Australia,de tot ce am nevoie sunt doar cativa bani si gata.
Sunt foarte recunoscatoare lui Sue pentru ca a avut grija de mine timp de 7 ani..si da o consider o mama.
Se pare ca gandurile mele au fost oprite de bataile in usa ale lui Kevin.
Deschid usa nervoasa si ii zic :
-Ba copile ! Nu ti-a zis maicata ca nu e frumos sa bati asa in usa de la baie cand o fata este inauntru?!
Kevin se uita inocent la mine,lasa capul in jos si apoi incepe sa se indrepte catre scarii.Am uitat ca nici el nu are parinti..
-Scuza-ma.ii spun eu in soapta.
Incearca sa schiteze un zambet,dar nu ii iese.
-Nu-i nimic.
• • •
-Plecam si noi astazi?zice cu un ton pitigaiat.
-Stai putin.
-Cred ca de o ora imi tot spui sa stau.
-Gata !
-Pentru un hanorac si o pereche de blugi am stat o ora?
-Deci te rog frumos..nu imi gaseam telefonul.
-Fetele..si da ochii peste cap.
-Vai tu,gogoasa.
-Termina.
-De ce?Imi place sa te tachinez.
-Serios?Sa incep si eu?
-Hai lasa.deodata devin serioasa.
Ne-am intrecut ca doi copii de la etaj pana la parter,zici ca nu am mai iesit din casa de secole.Mi-am luat la revedere de la Sue si am iesit.
In fata casei era…



It’s a night where I want to see you one more time.


Witch graffitti 2 - Premiul I Comics - Premiul III Draw my thing. - Premiul III
Inapoi sus
~DarkSmile~
Jo iun 14 2012, 06:06
Runo-chan
Avatar-~DarkSmile~
Intelept in Kandrakar

Membrul nr. #4037
Posturi: 2076
Puncte: 1181
Monede: 60
Miros: Capsuni
Bomboane: 15
In fata casei era....

Serios? si pana postezi eu ce fac? ))
Asa...deci, mi se pare destul de draguta povestea pe placul meu ; ) , faza cand a cazut din pat... mi sa intamplat si mie

Continuaaa



Draw my thing. - Premiul II Semnatura 44 - Premiul III Winter pictures - Premiul III Semnatura saptamanii #53 - Premiul III
Inapoi sus
Kataku
Du iun 17 2012, 03:04
Avatar-Kataku
Vrajitor

Membrul nr. #4889
Posturi: 65
Puncte: 470
Monede: 3179
Miros: Pamant proaspat
Thank you. : ) )

Ne-am intrecut ca doi copii de la etaj pana la parter,zici ca nu am mai iesit din casa de secole.Mi-am luat la revedere de la Sue si am iesit.
In fata casei era un baiat inalt,parul saten,ochii mi se pare ca erau negri si buze subtiri si rosii.Nu mi se parea cine stie ce,dar arata chiar bine.
Kevin se opreste in fata mea,fara sa apuc sa vad intru in el.Mduh eram prea ocupata sa ma uit la tipul din fata mea.
-Fi mai atenta.Chiar asa ma faci de rusine. spune Kevin intorcandu-se spre mine si zambind.
-Ah,scuza-ma.
Ma ia de mana si ma trage dupa el pana in fata tipului si ma prezinta sau cel putin asta credeam eu.
-Buna. vocea lui ma trezise din toate gandurile mele.
-Salut. *ah. salut?serios.. nu puteam zice si eu buna. idioata,idioata.*
-Sunt Mike,incantat.
-Rhee,la fel. *sunt asa penibilaa.eu nu eram asa !*
○ Peste 30 de minute in parc ○
-Kevinnn,nu ma mai joc ! strig eu disperata dupa Kevin.Ne jucam fata ascunselea si niciodata nu il gaseam.L-am gasit doar pe Mike.
Mike incepe sa rada. *aww ce ras dragut are. X_X*
-De ce razi?il intreb facand o fata de bosumflata.
-Este foarte usor de gasit.Chiar mai usor de cat am fost eu.
-Serios?
-Da. Trebuie doar sa te uiti atent.
Poate avea dreptate,poate nu.Ma mai uit timp de 5 minute pe ici ,pe colo,dar nici urma de Kevin.
-KEVIN ! UNDE ESTI?! tip ca o nebuna prin parc si incep toate mamele de pe acolo sa se uita la mine..*chiar asa?de ce naiba am tipat..* ARGH ! ma arunc pe nisipul de langa topogan.
-Mike. il strig si pe el si ma intind uitandu-ma la cer.
-Da? mi se pare ca el se asezase pe topogan.
-Tu nu ai prietena ,nu?incerc sa evit un contact cu ochii lui.
Au trecut cam 2 minute de cand l-am intrebat si inca nu a raspuns..
-Nu.
-Si ce ti-a luat atat de mult sa raspunzi?
-De ce intrebi daca am sau nu?
*se uita la mine ! de ce naiba se uita la mine x.x *
-Doar intreb. ma ridic de pe nisip si ma scutur.
-Keviiiiiiin !
Kevin venea cred ca de la magazin cu 3 inghetate in mana.
-Mai cautat,e?
-Da draga,ma ingrijorasem,am crezut ca o sa te pierd.
-Vaiii. Ia inghetata.
-Ty.
○ Seara,dupa ce am hoinarit in tot parcul,baietii au decis sa ma conduca acasa. ○
-Haide pa.
-Pa.
In timp ce stateam in confortabilul meu pat imi vine cea mai extraordinara si fabuluoasa idee. Iau telefonul si il sun pe Kevin sa-i spun.
-Alo..Kevin, ...


Da ! E SCURTA. X>X


It’s a night where I want to see you one more time.


Witch graffitti 2 - Premiul I Comics - Premiul III Draw my thing. - Premiul III
Inapoi sus
~DarkSmile~
Du iun 17 2012, 06:09
Runo-chan
Avatar-~DarkSmile~
Intelept in Kandrakar

Membrul nr. #4037
Posturi: 2076
Puncte: 1181
Monede: 60
Miros: Capsuni
Bomboane: 15
Hai ca imi place, e genul meu de poveste...contiunua cat mai repede te roog.. :3 : )
Se cam schimba repede, adica peste 20 de minute dupa asa dintr-o data...seara...parca e cam brusc, dar in rest e super ok. Imi place :>

Continuaaa



Draw my thing. - Premiul II Semnatura 44 - Premiul III Winter pictures - Premiul III Semnatura saptamanii #53 - Premiul III
Inapoi sus
Kataku
Vi iun 22 2012, 10:21
Avatar-Kataku
Vrajitor

Membrul nr. #4889
Posturi: 65
Puncte: 470
Monede: 3179
Miros: Pamant proaspat
-Alo..Kevin,ti-ar place sa te muti la mine?
-Ce?
-Ce ai auzit.
-Ai camera libera?
-Esti tont?! Am multe camere libere.Deciii,te muti?Te roog.
-er...hmm,ok.
-Stiam eu ca nu imi poti rezista. Vin sa te iau.
-Nu,pot veni si singur.
-Ok.
Am inchis telefonul si m-am aruncat in pat.
Imi treceau prin cap tot felul de ganduri si idei si ganduri si idei.Imi imaginam cum va fi sa stau cu Kevin si cand de frumos o sa fie sa stau in casa cu cel mai bun prieten.
-Sue ! am strigat deodata ,ridicandu-ma automat din pat.
-Da?Ma-ti chemat?
-Da. Vezi ca in 20 de minute sau chiar mai repede o sa vina Kevin.Te rog sa-i pregatesti camera de langa.
-Cum vrei.
-Merci.
Sue e asa de treaba..Nu cred ca as putea trai fara ea,nici nu imi pot imagina. Felul in care imi face clatitele alea pufoase cu nuttela si frisca si capsuni siii cum ma trezeste din somn fara sa se enerveze atunci cand ii arunc o perna in fata sau ii spun ca nu am chef sa ma duc la scoala..Sunt sigura ca nu am nevoie de alta persoana,ea este unica.
*cioc cioc*
-Cine e?
-Eu.
Deschid usa si il vad pe Kevin cu o caciula de panda in cap si sar pe el.
-Aoleu fata ce sari asa pe mine.
-Ehehehe. ii iau caciula din cap.
-Si cand te gandesti ca nu ne-am vazut de acum 2 ore.
-Taci. Asa-i ca imi dai mie asta? ii pun bucuroasa caciula in cap.
-Da..desigur,de ce nu.
-Merciii.
~~~~~~~~~
-Kevin,camera este gata.
-Multumesc Sue.
-Pentru putin.
Ii iau geanta lui Kevin si ma indrept spre camera lui.
-Iti place?
-Da. Apropo de ce mi-ai spus sa vin aici?
-Ca sa fim mai aproape unul de celalalt..din moment ce amandoi nu avem parintii..
Mda..lacrimile isi faceau aparitia pe obrajii mei..dar am continuat.
-Am crezut ca ar fi mai bine sa stam aproape.
-Nu plange.Nu e genul tau,sti?
-argh. Termina.
Dupa ce m-am mai linistit am inceput sa-i spun lui Kevin ca...


Ma scuzi..ca e din nou scurta.

It’s a night where I want to see you one more time.


Witch graffitti 2 - Premiul I Comics - Premiul III Draw my thing. - Premiul III
Inapoi sus
~DarkSmile~
Sb iun 23 2012, 10:53
Runo-chan
Avatar-~DarkSmile~
Intelept in Kandrakar

Membrul nr. #4037
Posturi: 2076
Puncte: 1181
Monede: 60
Miros: Capsuni
Bomboane: 15
Imi place cum mreu nu continui propozitia, e mai tare asa. Sper sa postezi cat mai repede. Da , a fost destul de frumoasa....mai vreau! Nu are nimic ca e scurta, dar sa vi cu continuarea.

Imi place <3



Draw my thing. - Premiul II Semnatura 44 - Premiul III Winter pictures - Premiul III Semnatura saptamanii #53 - Premiul III
Inapoi sus
Kataku
Lu iun 25 2012, 04:23
Avatar-Kataku
Vrajitor

Membrul nr. #4889
Posturi: 65
Puncte: 470
Monede: 3179
Miros: Pamant proaspat
Te tin in suspans,a?:>
ok aici. =]

Dupa ce m-am mai linistit am inceput sa-i spun lui Kevin ca incepe sa imi placa de Mike si chestii.Incepe sa rada.
-De ce razi ma?Eu sunt sincera cu tine si tu razi ca un dovleac. si i-am aruncat o perna in fata.
-Ok scuza-ma.Dar serios..Mike?
-Ce are Mike?Nu el e tipul ala de care ziceai?
-hmm..ba da.
-Si atunci?
-Pai faza e ca el o sa plece in Anglia si ..
-Nu imi pasa unde vrea sa plece,trebuie sa ramana aici.
-Crezi ca mereu se intampla cum vrei tu?
-Da. un zambet malefic a aparut pe fata mea.
-Nu mai zambi asa..Nu te combin eu cu el !
-De cee?
-Termina cu moaca asta de caine plouat.Am zis nu !
-Bine. Dar sa nu vi la mine atunci cand iti place de o fata !
-Nici nu veneam.
Ma ridic de pe pat si ma duc in camera mea trantind usa.
M-am aruncat in patul meu si fara sa imi dau seama am adormit.
-In timp ce eu dormeam Kevin vorbea la telefon cu Mike-
Dimineata.

-Suee !
-Da domnisoara?
-Azi ce e?
-Sambata.
-Nu.Voiam sa zic data.
-Ah. 25 iunie.
-Multumesc.
Ma trezesc somnoroasa din patul meu si ma duc in sufragerie de unde se auzeau tot felul de zgomote si un ras al naibi de isteric.
-Ce naiba faci ma aici de razi ca disperatul de unul singur?ii zic nervoasa lui Kevin.
-Ma scuzi,dar este prea comic.
-La ce te uiti.
-Nu stiu ce e.Am butonat.
-Aha.
-Apropo a intrebat Mike daca va vedeti astazi.
-Pentru?
-Parca mai intrebat aseara ceva.
-Nu imi aduc aminte. *da de unde.stiam exact despre ce era vorba.*
-Arghsdjkfaasfsdfgsdfhgjfgjfkjdga.
-Ce?Kevin ai inebunit?
-Mai pus sa vorbesc cu Mike daca vrea sa fie cu tine.
-Uuu.fratele mai mare si-a facut datoria.
-Hai iesi.
-Bine.pa.
Sue striga din bucatarie dupa mine,cred ca a vazut un paianjen.
-Da, Sue, ce e?
-Domnisoara doar nu va ganditi sa plecati in pijamale?
Ma uit la mine pentru un minut,si da Sue avea dreptate eram inca in pijamale.
-Ah,da.
Cand ajung sus in camera mea imi suna telefonul ,era Mike.
-Alo,da?
-Ce faci Rhee?
-Bine,tu?
-Bine,ma gandeam daca...


It’s a night where I want to see you one more time.


Witch graffitti 2 - Premiul I Comics - Premiul III Draw my thing. - Premiul III
Inapoi sus
~DarkSmile~
Lu iun 25 2012, 07:39
Runo-chan
Avatar-~DarkSmile~
Intelept in Kandrakar

Membrul nr. #4037
Posturi: 2076
Puncte: 1181
Monede: 60
Miros: Capsuni
Bomboane: 15
Frumos, frumos. Ceteva greselute, dar in rest e si comic, si imi plac chestiile comica.

Da ma ti in suspans

Hai continuaa >3



Draw my thing. - Premiul II Semnatura 44 - Premiul III Winter pictures - Premiul III Semnatura saptamanii #53 - Premiul III
Inapoi sus
Roxxanna98
Ma iun 26 2012, 12:30
Avatar-Roxxanna98
Elev la Sheffield

Membrul nr. #4964
Posturi: 17
Puncte: 43
Monede: 330
Miros: Caramel
Imi place stilul tau!

Te iubesc.Si asta e cel mai important lucru!

(clic aici)
Inapoi sus

Mergi la:     Inapoi sus

Powered by e107 Forum System