Forum

Witch Club -> Forum -> Povesti libere   << Inapoi | Inainte >>
Top 5 povesti libere
      >>  
Moderatori: Mey, Grampa, Sango-chan, Ashley-chan, Himeko, Lidié, mily, Nanami, Michiru, march
Autor Post
Bya Spiridusha
Lu sep 08 2008, 12:12
În amintiri şi fapte noi suntem praf.
Avatar-Bya Spiridusha
Editor
Dragonul Pamantului

Membrul nr. #1331
Posturi: 1655
Puncte: 1925
Monede: 4553
Miros: Flori de cires
Aici fiecare membru va posta topul sau propriu si personal. Adica va scrie ceva in genu:

1. Povestea x scrisa de membrul y
2. Povestea z scrisa de membrul w

Nu e obligatoriu un top de 5 pot fi si mai putine

1.Nu aveti voie sa adaugati in topul vostru o poveste de'a voastra
2.Scrieti numele povestii si numele autorului
3.Puteti pune pe un singur loc mai multe povestiri cu conditia sa nu depaseasca 3.

Asadar, topul meu: [dau edit indata ce il verific ]


1. Fire de existenta-Himeko si Singura pe lume [March]
2. Possessed[Julia] si Puterea destinului [mily]
3. O poveste [lucrare colectiva] si Lacrimi din umbra [Ionutzza]
4.Totul, dar nimic [Ade-chan] si Amintiri din trecut [Michyio]
5.Cherry Kiss [Ralu-chan]

Am modificat topul asta de cel putin 10 ori... Trebuia sa il fac top 10 Poate imi era mai usor

[ Editat Lu sep 08 2008, 12:32 ]

Tu eşti realitatea mea imediată... iluzia perfectă!



Blogul meu si a lui Pukky: (clic aici)


[poll][poll] Concursul Craciunului - Premiul I [poll][poll] Concurs Blenduri - Premiul I O noua planeta - Premiul I [poll][poll] A perfect schoolroom - Premiul I Witch Club cauta un editor - Premiul I Wallpaperul saptamanii #6 - Premiul I Concurs de blenduri - Premiul I [poll][poll] Miss W.I.T.C.H. luna Noiembrie - Prem [poll] povesti triste - Premiul I Colorize - Premiul I Poveste de viata - Premiul I [poll][poll] Miss Witch luna Ianuarie - Premiul II Semnatura saptamanii #27 - Premiul II Semnatura saptamanii #27 - Premiul II Avatarul saptamanii #9 - Premiul III Semnatura saptamanii #28 - Premiul III
Inapoi sus
Kaname Snow Cat
Lu sep 08 2008, 12:24
Ðaηcíηg íη тhε Raíη
Avatar-Kaname Snow Cat
Discipol avansat

Membrul nr. #2517
Posturi: 953
Puncte: 338
Monede: 126
Miros: Menta
Buna idee , Bya....So....topul meu :
1 . Povestea Singura pe Lume scrisa de March
2. Povestea Voi ramane cu tine pana la capat , Nasturas.....pana la capat ! scrisa de >May-chan
3. Povestea Ai-Lee si secretul dragonului cu ochi de rubin scrisa de Ellyonore
Ehh....top 5 s-a transformat in top 3 nu ca celelalte povesti nu sunt bune , dar acestea sunt preferatele mele



Semnatura saptamanii #18 - Premiul I Wallpaperul saptamanii #4 - Premiul I Concurs de bannere - Premiul II Monica's look - Premiul III
Inapoi sus
Email
Adde
Lu sep 08 2008, 12:46
Bubbi ☺
Dragon de Energie

Membrul nr. #1421
Posturi: 3154
Puncte: 3456
Monede: 1944
Miros: Sinceritate
Imi place nespus de mult ideea topicului Ma bucur ca ai venit cu aceasta idee, Bya ^^
Am ramas profund impresionata cand am vazut ca mi-ai adaugat si mie povestea "Totul, dar nimic" in top O_O Thanx, chiar nu ma asteptam...

Topul meu ar fi acesta :

1. “Franturi dintr-o viata de mult uitata” de Bya Spiridusha
2. “Ai-Lee si secretul dragonului cu ochi de rubin” de Ellyonore
3. “Singura pe lume” de March
4. “Lacrima din umbra” de Ionutzza
5. “Speranta pierduta” de | Toxic Truly |, “An ordinary story” de Kathy ^_^ si “Dincolo de imaginatie” de Sharon

Sunt foarte multe povesti minunate pe Witch Club ^_^ Mi-a fost destul de greu sa aleg dintre ele...



Prajiturele-Note acordate - Premiul I Sakura Dress up - Premiul I Summer adventure - Premiul I Summer adventure - Premiul I [poll][poll] A perfect schoolroom - Premiul I [poll][poll] A sad story...With happy end - Premiu O noua gardiana - Premiul I [poll][poll] Friends, but witch - Premiul I [poll][poll] TheFave - Premiul I Vacanta ! - Premiul I Povestea saptamanii #1 - Premiul I [poll] Mos Nicolae scrisoare - Premiul I Special Moments [*Anunt important la primull post* Spiritul Craciunului - Premiul I Poveste de viata - Premiul I Ce vreau sa devin - Premiul I Little Story Of The Week - Premiul I Colorize [new version :)) ] - Premiul II Creativity - Premiul II [poll][poll] CrazyAnimal - Premiul II elyon's new look - Premiul II Feelings#1 - Premiul II Legenda lui Mos Craciun - Premiul II Little Story Of The Week #2 - Premiul II cel mai de gask prof din lume. - Premiul III Compunere-Sportul Preferat - Premiul III Excursii de vis - Premiul III
Inapoi sus
Lemonnish
Lu sep 08 2008, 01:25
Ressentir des émotions
Avatar-Lemonnish
Dragonul Apei

Membrul nr. #1017
Posturi: 1087
Puncte: 1730
Monede: 1988
Miros: Mere
Imi place foarte mult ideea acestui topic !Am facut si eu un mic topic ,desi le-am tot inavartit ,fara sa stiu cam care trebuie sa fie pe primele locuri ^_^ ! Sunt foarte multe povesti frumoase pe Witchclub,dar ca sa fiu dipolmata am ales numai 5 :

1. Este fara indoiala ,,Fire de existenta'' de Himeko
2. Singura pe lume de March
3. Totul,dar nimic de Ade-chan
4. Possessed de Julia
5. Blestemul trandafirului de Bya Spiridusha

Cam astea ar fi ^_^ ! Mia sunt muulte altele foarte impresionante,dar astea mi-au placut mie!

[ Editat Lu sep 08 2008, 01:25 ]

Excursii de vis - Premiul I
Inapoi sus
Email
mily
Ma sep 09 2008, 01:08

Moderator
Admin concursuri
Xin Jing

Membrul nr. #530
Posturi: 2630
Puncte: 3111
Monede: 20982
Miros: Opium
1.Possessed de Julia... nu stiu la ce ar trebui sa ma astept, dar eu, personal, am avut atatea ganduri/idei pe baza personajelor din aceasta poveste incat, macar ca un punct sau ca o virgula, as vrea sa fac parte din ea
2. Fire de existenta - Himeko. Citita de multi si apreciata aici, pe site. Mai scrie, merita!
3. Au fost niste chestii d-ale lui me_taranee [sper sa nu gresesc] care chiar m-au impresionat. Merita sa cititi ce a scris ea.
4. Cam tot ce a compus bya. Are niste povesti pline de emotie, e pacat sa nu citesti.

[va fi completat cand mai arunc un ochi peste toate povestile acasa]

[ Editat Ma sep 09 2008, 01:08 ]

Semnatura saptamanii #1 - Premiul I Your Sim character #2 - Premiul I Bannerul saptamanii #2 - Premiul I Colorization - Premiul I Blend-ul saptamanii #2 - Premiul I Avatarul saptamanii #6 - Premiul I Deseneaz`o pe Ai Enma ! - Premiul I Creativity - Premiul I [poll]Anime Girl - Premiul I Ehm..coperta? - Premiul I Concurs de Eseuri: Personajul Favorit - Premiul I  miss sims - Premiul I [poll][poll] Versuri pentru o imagine. - Premiul I Sketchy art Contest II - Premiul I Semnatura saptamanii #38 - Premiul I Ironieeeee. - Premiul I [poll] La inaltime-finala - Premiul II Your Sim character - Premiul II Zambeste si Mory(Compuneri de groaza) - Premiul II Craciunitele W.I.T.C.H. - Premiul II Cd cover - Premiul II [poll] Asculta si creeaza faza-2-a - Premiul III Avatarul saptamanii #1 - Premiul III Avatarul saptamanii #5 - Premiul III
Witch la intalnire - Premiul IWitch la intalnire - Premiul I
Steluta lui Himeko^_^Steluta lui Himeko^_^
Inapoi sus
i_d_k
Ma sep 09 2008, 01:48
Ma abat de la regula si totusi o respect...
Avatar-i_d_k
Dragonul Pamantului

Membrul nr. #2710
Posturi: 728
Puncte: 1768
Monede: 16670
Miros: Zapada
Pai la mine ar fi cam asa
1.Voi ramane cu tine pana la capat,Nasturas...pana la capat!(>May-chan)
2.Intre moarte si nemurire(Michiyo)
3.An ordinary story(Kathy^_^)
Din cate am citit pana acum astea mi s-au parut cele mai bune...Mai ales cea a lui >May-chan.






Life Lessons - Premiul I Persoana care v-a atras - Premiul II Semnatura Saptamanii #32 - Premiul II
Inapoi sus
march
Ma sep 09 2008, 11:41
Avatar-march
Moderator
Inima Kandrakarului

Membrul nr. #908
Posturi: 3478
Puncte: 5720
Monede: 6169
Miros: Iarba
Chiar de nu las comentarii la povesti,majoritatea le citesc.

Top-ul meu ^__^:
1.Possessed de Julia - aceasta povesta mi-a placut enorm.Mi se parea atat de reala...ma imaginam in locul fiecarui personaj
2.Blestemul trandafirului de Bya Spiridusha - da,am citit-o,daca asta va intrebati.Doar titlul m-a captivat atat de mult,incat am stat destul de mult timp sa il analizez.
3.Fire de existenta de Himeko - as fi pus-o pe locul 2,insa au fost unele pasaje ce nu le-am inteles atat de bine.
4.Lacrimi din umbra de Ionutzza - Povestea aceasta are ceva special.As fi vrut sa o pot pune pe locul 1,insa nu mi-am creeat inca o impresie generala despre stilul Ionutzzei de a scrie.
5.Cherry Kiss de Ralu-Chan - aceasta poveste am citit-o pentru ca Bya mi-a recomandat-o.Emotia pe parcurul povestii era mare.Tensiunea crestea cu fiecare secunda.Mi-a placul foarte mult ^__^



If you let me, here's what I'll do:
I'll take care of you



[poll] Concurs de fantezie - Premiul I i-dressup halloween - Premiul I Magic prescription - Premiul I Semnatura saptamanii #31 - Premiul I Drawing Contest #2 - Premiul I Colorize#14 - Premiul I Bannerul Saptamanii 9# - Premiul I Composition Contest#4 - Premiul I Semnatura saptamanii #36 - Premiul I Colorize #22 - Premiul I Semnatura saptamanii 45 - Premiul I Semnatura saptamanii 45 - Premiul I [poll] Anime photos - Premiul II Magic Land - Premiul II O noua planeta - Premiul II Emoticons - Premiul II Colorize 6 - Premiul II :::...My Magic School...::: - Premiul II Wallpaperul saptamanii #36 - Premiul II Colorize #16 - Premiul II Creaza o semnatura. :] - Premiul II Colorize #23 - Premiul II Semnatura Saptamanii #52 - Premiul II O noua gardiana. - Premiul III Userbar-ul saptamanii #5 - Premiul III Wallpaperul saptamanii #40 - Premiul III Fericirea. ۞ - Premiul III Mimic - Premiul III Things to make you smile - Premiul III
Inapoi sus
Email
Bya Spiridusha
Ma sep 09 2008, 11:52
În amintiri şi fapte noi suntem praf.
Avatar-Bya Spiridusha
Editor
Dragonul Pamantului

Membrul nr. #1331
Posturi: 1655
Puncte: 1925
Monede: 4553
Miros: Flori de cires
Ehm, desi "Blestemul trandafirului" a fost prima mea incercare de a face o poveste mai lunga si actiunea este grabita, observ ca a fost apreciata ^_^

Well, pe viitor, probabil in vacanta de iarna, cand voi fi scapata si eu de teze voi incerca sa o refac, sa adaug mai mult suspans, mai multa descriere si iubire mai detaliata

Tu eşti realitatea mea imediată... iluzia perfectă!



Blogul meu si a lui Pukky: (clic aici)


[poll][poll] Concursul Craciunului - Premiul I [poll][poll] Concurs Blenduri - Premiul I O noua planeta - Premiul I [poll][poll] A perfect schoolroom - Premiul I Witch Club cauta un editor - Premiul I Wallpaperul saptamanii #6 - Premiul I Concurs de blenduri - Premiul I [poll][poll] Miss W.I.T.C.H. luna Noiembrie - Prem [poll] povesti triste - Premiul I Colorize - Premiul I Poveste de viata - Premiul I [poll][poll] Miss Witch luna Ianuarie - Premiul II Semnatura saptamanii #27 - Premiul II Semnatura saptamanii #27 - Premiul II Avatarul saptamanii #9 - Premiul III Semnatura saptamanii #28 - Premiul III
Inapoi sus
fana_witch13
Ma sep 09 2008, 04:11

Ucenic vrajitor

Membrul nr. #2714
Posturi: 3
Puncte: 75
Monede: 1150
Miros: Levantica
Topul meu :
1.Voi ramane cu tine pana la capat,Nasturas...pana la capat! de >May-chan(e povestea mea preferata 4ever )
2.Totul,dar nimic de Ade-chan 3.Fire de existenta de Himeko

[ Editat Ma sep 09 2008, 04:11 ]

I'll be there for you...
Inapoi sus
Iulia
Ma sep 09 2008, 09:12
Silver Fairy

Arhivrajitor

Membrul nr. #270
Posturi: 838
Puncte: 734
Monede: 499
Eu deocamdata am doar un Top 2,nu am prea citit povesti pe aici..si acum realizez ce am pierdut.
1.Voi ramane cu tine pana la capat,Nasturas...pana la capat! scrisa de >May-chan
Am inceput sa plang,m-a impresioanat extrem de mult aceasta poveste.
2.Singura pe lume scrisa de March
Inca o poveste ce m-a impresioanat.

[ Editat Ma sep 09 2008, 09:12 ]



[poll]Peisaje  - Premiul I Desenul saptamanii #1 - Premiul I Cel mai frumos model de sorcova - Premiul I [poll][poll] Avatarul saptamanii 12 - Premiul I Fratele/sora ideal/a - Premiul I orube's new look  - Premiul I New creature - Premiul I [poll][poll] inspiratie alb negru #1  - Premiul II [poll][poll] inspiratie alb negru #1  - Premiul II Desenul saptamanii #3 - Premiul II OZN-ul Vrajitoarelor - Premiul II OZN-ul Vrajitoarelor - Premiul II haideti la imbracat! - Premiul II [poll]HELP W.I.T.C.H. - Premiul III Ne dati ori nu ne dati? - Premiul III
Inapoi sus
Ayaka
Mi sep 10 2008, 01:13
Ia-mi tot,dar nu-mi vinde inima.
Avatar-Ayaka
Dragonul Aerului

Membrul nr. #1050
Posturi: 2700
Puncte: 2155
Monede: 440
Miros: Lapte si miere
Pai eu nu prea citesc ... adica citesc carti in general dar cand vad pagaina alaba de la interneet si muuuuult negru ... ma apuca o lene ...
Dar ... [mereu exista un "dar" ] ... Am citit si eu ... cateva de pe aici ...
1.Singura pe lume=March .. imi place mult ... astept continuarea ...
2.Jocul Vietii=Ionutzza .. m-a impresionat
3.Peripetiile Byei si prietenei sale
Si ar mai fi dar m-a cuprins o lene ...... scriu maine ... !!!

[ Editat Mi sep 10 2008, 01:15 ]

Bannerul saptamanii #1 - Premiul I BD/Manga - Premiul I [poll]cea mai  frumoasa poza - Premiul I Fanii Witch - Premiul I [poll]Deseneaza si castiga - Premiul I Avatarul saptamanii #14 - Premiul I Draw our friend  - Premiul I Deseneaza-te in stilul anime - Premiul I Dreams - Premiul I Wallpaperul saptamanii #2 - Premiul I Semnatura saptamanii #20 - Premiul I Love... - Premiul I Make a blend [editia Xl] - Premiul I α ℓιттℓє тяιρ #1 - Premiul I Creeaza o felicitare( modificari) - Premiul I Star Drawing - Premiul I  > The best ElouaiDoll #17 < - Premiul I [poll] Dress Up - Premiul II Concurs de bannere si avataruri - Premiul II O noua ciocolata - Premiul II [poll]Galeria de arta - Premiul II Avatarul saptamanii #4 - Premiul II Avatarul saptamanii #6 - Premiul II Semnatura saptamanii #6 - Premiul II Coperta  pt. carte - Premiul II Summer adventure - Premiul II Summer adventure - Premiul II Create a witchclub member - Premiul II Create a witchclub member - Premiul II Feelings#1 - Premiul II Concurs de bannere - Premiul II [poll][poll] Concurs de fotografie II - Premiul II Paste 2010 - Premiul II Iconish contest 8# - Premiul II Semnatura saptamanii #38 - Premiul II Fashion Design - Premiul II Himeko-asa cum o vedeti voi... - Premiul III Bannerul saptamanii #2 - Premiul III Sketchy Art Contest  - Premiul III Halloween la librarie - Premiul III
Cel mai bun personaj - Premiul ICel mai bun personaj - Premiul I
Concurs de dovleci - Premiul IConcurs de dovleci - Premiul I
Ornamente de Craciun - Premiul IOrnamente de Craciun - Premiul I
Inapoi sus
Email
Ciudatica
Mi sep 10 2008, 07:46
issues.
Avatar-Ciudatica
Dragon de Energie

Membrul nr. #1547
Posturi: 5188
Puncte: 3281
Monede: 5566
Miros: Portocale
Scriu si eu despre topul meu..Nu prea am citit eu multe....

1.Don't ask...by Bya(cea mai tare "carte" de comedie"
2.Blestemul trandafirului tot by bya...Verry
3.Sora mea,Tina by Ade-chan(a fost tare swper )
4.Ai-lee si secretul dragonului..parca asta era titlul

Avatarul saptamanii #7 - Premiul I O noua gardiana - Premiul I Papusi - Premiul I  Poezie neologica. - Premiul I WITCH in jurul bradului - Premiul I Ade's character - Premiul I Make a real composition.x [[. By your life .]] - P Cei mai buni prieteni ai omului - Premiul I Stire de ultima ora - Premiul I Witch Club in the future - Premiul I .narcissistic competition. - Premiul I Witch: The End - Premiul I Halloween Story - Premiul I * Poetry contest #4 - Premiul I Composion contest#6 - Premiul I ► The best ElouaiDoll #2 ◄ - Premiul I Special prose contest #1 - Premiul I Composition contest #10 - Premiul I i'll make a signature from you - Premiul I Ce s-ar intampla daca... - Premiul I Varsta - Premiul I Concurs pentru toată lumea - Premiul I [poll]HELP W.I.T.C.H. - Premiul II Creativity #4 - Premiul II Jewelry Contest - Premiul II Wallpaperul saptamanii #7 - Premiul II Profesorul Perfect - Premiul II Saniuţe xD - Premiul II Sa editam povesti! - Premiul II O poveste despre Witch - Premiul II Kid's Day - Premiul II Creativity #14 - Premiul II New Witch Pet - Premiul II Ironieeeee. - Premiul II Imaginary Friends - Premiul II Miss Autumn - Premiul II concurs de poezii - Premiul II Witch graffitti 2 - Premiul II Vine vacanta cu poezii :) - Premiul III elyon's new look - Premiul III Cea Mai Buna Reclama Publicitara - Premiul III Personajul Anime Preferat - Premiul III Cool Band - Premiul III #Cel mai bun farsor. - Premiul III Spiritul Craciunului - Premiul III Concurs Revista WitchClub - Premiul III Userbarul saptamanii #6 - Premiul III Emoticon Contest - Premiul III Valentine`s Day Contest - Premiul III a chapter - Premiul III Colorize #21 - Premiul III Singuratate - Premiul III "WITCH" Graffiti - Premiul III Wallpaperul saptamanii #43 - Premiul III
Inapoi sus
Email
Adde
Mi sep 10 2008, 07:49
Bubbi ☺
Dragon de Energie

Membrul nr. #1421
Posturi: 3154
Puncte: 3456
Monede: 1944
Miros: Sinceritate
Multumesc celor care m-au adaugat in topul lor. Sincer, am ramas profund uimita.
"Sora mea, Tina" era cea mai plictisitoare poveste pe care am scris-o vreodata. Cand o recitesc, imi vine sa rad. Totusi, eram abia la inceput.
[nu sunt 300 de caractere...nu e un mare off topic ]



Prajiturele-Note acordate - Premiul I Sakura Dress up - Premiul I Summer adventure - Premiul I Summer adventure - Premiul I [poll][poll] A perfect schoolroom - Premiul I [poll][poll] A sad story...With happy end - Premiu O noua gardiana - Premiul I [poll][poll] Friends, but witch - Premiul I [poll][poll] TheFave - Premiul I Vacanta ! - Premiul I Povestea saptamanii #1 - Premiul I [poll] Mos Nicolae scrisoare - Premiul I Special Moments [*Anunt important la primull post* Spiritul Craciunului - Premiul I Poveste de viata - Premiul I Ce vreau sa devin - Premiul I Little Story Of The Week - Premiul I Colorize [new version :)) ] - Premiul II Creativity - Premiul II [poll][poll] CrazyAnimal - Premiul II elyon's new look - Premiul II Feelings#1 - Premiul II Legenda lui Mos Craciun - Premiul II Little Story Of The Week #2 - Premiul II cel mai de gask prof din lume. - Premiul III Compunere-Sportul Preferat - Premiul III Excursii de vis - Premiul III
Inapoi sus
iReira
Du sep 14 2008, 12:10
like... dude...

Dragonul Apei

Membrul nr. #875
Posturi: 1217
Puncte: 1615
Monede: 3810
Miros: Banana
ok.. dupa multe chipzuiri, framantari shi celalalte vin cu un top care nu stiu dace e top 5 sau top 3-4 :\ shi un mic/mare comentariu despre de ce imi place.

1. Secrete Macabre de Restless Spirit [chiar daca a dat-o in bara rau >.> shi a intrat intr-o groapa de unde nu a mai putut iesi cu povetea, stilul lui ramane preferatul meu]

2. Light and Darkness de Michiru [spre ca ma scris bine >.> desi la inceput am avut impresia falsa ca e cu WoW shi chiar daca nu e continuata apreciez felul in care scrie.]

3. Ai-Lee si secretul dragonului cu ochii de rubin de Ellyoner. [ ceva fantasy a aparut aici shi imi place. felul in care a inceput sa descrie, comparatiile arata ca asculta de critici. desi este inca la inceput shi poate mai mult.]

4. Dincolo de Imaginatie de Sharon. [aventura/drama cam asta e tiparul dupa care e croita povestea. bine-inteles, daca vedem dincolo de greseli, repetitii shi altele este frumos gandit.]

5. aici vin cu ceva.... nu nu e numele unei povesti >.> vreau sa zic ca o sa pun numele a doua autoare shi numele cu scriereile cu care m-au cucerit.
e vorba de Ade-chan shi Bya Spiridusha.
Bya a venit cu "don't ask'-ul ei, iar Ade pur si simpul imi place cum descrie shi nareaza. deaceea au shi ele un loc in topul meu

Chuu! & Zby!

Girl signGazerock is NOT dead!
(clic aici)
Inapoi sus
Ayaka
Jo nov 20 2008, 10:00
Ia-mi tot,dar nu-mi vinde inima.
Avatar-Ayaka
Dragonul Aerului

Membrul nr. #1050
Posturi: 2700
Puncte: 2155
Monede: 440
Miros: Lapte si miere
Bau! .. Hey .. nu mai posteaza nimeni aici?!Chiar nu mai citeste nimeni nimic?! Hello!

Bannerul saptamanii #1 - Premiul I BD/Manga - Premiul I [poll]cea mai  frumoasa poza - Premiul I Fanii Witch - Premiul I [poll]Deseneaza si castiga - Premiul I Avatarul saptamanii #14 - Premiul I Draw our friend  - Premiul I Deseneaza-te in stilul anime - Premiul I Dreams - Premiul I Wallpaperul saptamanii #2 - Premiul I Semnatura saptamanii #20 - Premiul I Love... - Premiul I Make a blend [editia Xl] - Premiul I α ℓιттℓє тяιρ #1 - Premiul I Creeaza o felicitare( modificari) - Premiul I Star Drawing - Premiul I  > The best ElouaiDoll #17 < - Premiul I [poll] Dress Up - Premiul II Concurs de bannere si avataruri - Premiul II O noua ciocolata - Premiul II [poll]Galeria de arta - Premiul II Avatarul saptamanii #4 - Premiul II Avatarul saptamanii #6 - Premiul II Semnatura saptamanii #6 - Premiul II Coperta  pt. carte - Premiul II Summer adventure - Premiul II Summer adventure - Premiul II Create a witchclub member - Premiul II Create a witchclub member - Premiul II Feelings#1 - Premiul II Concurs de bannere - Premiul II [poll][poll] Concurs de fotografie II - Premiul II Paste 2010 - Premiul II Iconish contest 8# - Premiul II Semnatura saptamanii #38 - Premiul II Fashion Design - Premiul II Himeko-asa cum o vedeti voi... - Premiul III Bannerul saptamanii #2 - Premiul III Sketchy Art Contest  - Premiul III Halloween la librarie - Premiul III
Cel mai bun personaj - Premiul ICel mai bun personaj - Premiul I
Concurs de dovleci - Premiul IConcurs de dovleci - Premiul I
Ornamente de Craciun - Premiul IOrnamente de Craciun - Premiul I
Inapoi sus
Email
daia.
Vi nov 21 2008, 06:51
Lost in my dreams...

Dragonul Pamantului

Membrul nr. #2179
Posturi: 2810
Puncte: 1819
Monede: 1122
Miros: Energie pura
Pai sosesc si eu cu topul meu
Deci :
1. “Franturi dintr-o viata de mult uitata” de Bya Spiridusha
2. Voi ramane cu tine pana la capat Nasturas...pana la capat! de >May-chan
3. Singura pe lume de March
4. Totul,dar nimic de Ade-chan
5. Fire de existenta de Himeko

Cam acesta ar fi topul meu . ^^


Image and video hosting by TinyPic


Adopt one today! Adopt one today! Adopt one today! Adopt one today! Adopt one today!



Personajul Anime Preferat - Premiul I The Imaginary Friends - Premiul I Hay Lin la petrecere  - Premiul I [poll] Mos Nicolae scrisoare - Premiul I [poll] povesti triste - Premiul I :)D33a's LOok :) - Premiul I O poveste despre Witch - Premiul I Coperta pentru revista W.I.T.C.H. - Premiul II Wallpaperul saptamanii #14 - Premiul II cum vedeti voi viata? - Premiul II
Inapoi sus
Ñèmô ♪
Sb nov 22 2008, 09:56
Don't ever look back <3
Avatar-Ñèmô ♪
Maestru al elementelor

Membrul nr. #3017
Posturi: 1454
Puncte: 1291
Monede: 3736
Miros: Pamant proaspat
Topu' meu suna asha :
1. “Franturi dintr-o viata de mult uitata” de Bya Spiridusha
2. “Ai-Lee si secretul dragonului cu ochi de rubin” de Ellyonore
3. “Singura pe lume” de March


Inapoi sus
Email
byank
Jo nov 27 2008, 09:14
The life is a story
Arhivrajitor

Membrul nr. #675
Posturi: 1100
Puncte: 734
Monede: 925
Miros: Caramel
Nu prea pot sa fac un top . Imi mplac foarte multe povesti , situate pe primele locuri (nu in ordine sunt) :,,Fire de existenta'' de Himeko , "Singura pe lume" de March, "Totul,dar nimic" de Ade-chan , "Possessed" de Julia "Blestemul trandafirului" de Bya Spiridusha si "Voi ramane cu tine pana la capat Nasturas...pana la capat!" de May-chan
Pana acum astea sunt.

haideti la imbracat! - Premiul I Omul de zapada - Premiul I Felicitare de martisor - Premiul II Cel mai bun blog. - Premiul II Special Moments [*Anunt important la primull post*
Inapoi sus
Email
GMLLL
Mi dec 03 2008, 10:57
Watch your mouth kid, or you'll find yourself respawning at home.
Avatar-GMLLL
Dragonul Focului

Membrul nr. #2489
Posturi: 1966
Puncte: 2609
Monede: 730
Miros: Aer curat
Pai,nu cred ca o sa reusesc sa fac tocmai un top 5,insa incerc

1- ,,Voi ramane cu tine pana la capat,Nasturas,pana la capat"- May-chan

2-,,Totuldar Nimic"- Ade-chan

3-,,Un hoinar pierdut"[prima varianta,partea trista]-byank

4-,,Noua in oras"-Daya-chan[desigur,daca sarim peste greseli,continutul povesti este interesant]

Iar un loc 5 nu am .


Akiyama: You're still "Naive Nao". No cure for that
Nao: And you're a hopeless liar
Akiyama: Can you live with that? My lies?
Nao: I guess so.




Wallpaperul saptamanii #1 - Premiul I Spiritul Craciunului - Premiul I Composition contest #9 - Premiul I Geci Moderne - Premiul III
Inapoi sus
Email
stefisemen
Sb dec 13 2008, 09:57

Discipol avansat

Membrul nr. #3094
Posturi: 295
Puncte: 316
Monede: 3050
Eu sunt talentata la povesti!Sa-mi dea cineva acordul sa o postez!

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.CeI cAre mA cRiTica si Ma inVidiAza Vor dOAr sa mA scHimBe PenTru cA vAD in miNe cEEa cE Ei nU vOr Fii niCioData.Am InVatAt Ca DuReAzA aNi Sa CaStIgI iNcReDeRe...Si Ca DoAr In CatEVa SeCuNdE pOtI sA o PiErzi...


Creativity #8 - Premiul II Graffitti name :x - Premiul III Love... - Premiul III
Inapoi sus
Ciudatica
Du dec 14 2008, 12:06
issues.
Avatar-Ciudatica
Dragon de Energie

Membrul nr. #1547
Posturi: 5188
Puncte: 3281
Monede: 5566
Miros: Portocale
scuzati de off guys stefisemen,nu trebuie sa-ti dea cineva acordul,trebuie doar sa dai la povesti libere-->new thread

Avatarul saptamanii #7 - Premiul I O noua gardiana - Premiul I Papusi - Premiul I  Poezie neologica. - Premiul I WITCH in jurul bradului - Premiul I Ade's character - Premiul I Make a real composition.x [[. By your life .]] - P Cei mai buni prieteni ai omului - Premiul I Stire de ultima ora - Premiul I Witch Club in the future - Premiul I .narcissistic competition. - Premiul I Witch: The End - Premiul I Halloween Story - Premiul I * Poetry contest #4 - Premiul I Composion contest#6 - Premiul I ► The best ElouaiDoll #2 ◄ - Premiul I Special prose contest #1 - Premiul I Composition contest #10 - Premiul I i'll make a signature from you - Premiul I Ce s-ar intampla daca... - Premiul I Varsta - Premiul I Concurs pentru toată lumea - Premiul I [poll]HELP W.I.T.C.H. - Premiul II Creativity #4 - Premiul II Jewelry Contest - Premiul II Wallpaperul saptamanii #7 - Premiul II Profesorul Perfect - Premiul II Saniuţe xD - Premiul II Sa editam povesti! - Premiul II O poveste despre Witch - Premiul II Kid's Day - Premiul II Creativity #14 - Premiul II New Witch Pet - Premiul II Ironieeeee. - Premiul II Imaginary Friends - Premiul II Miss Autumn - Premiul II concurs de poezii - Premiul II Witch graffitti 2 - Premiul II Vine vacanta cu poezii :) - Premiul III elyon's new look - Premiul III Cea Mai Buna Reclama Publicitara - Premiul III Personajul Anime Preferat - Premiul III Cool Band - Premiul III #Cel mai bun farsor. - Premiul III Spiritul Craciunului - Premiul III Concurs Revista WitchClub - Premiul III Userbarul saptamanii #6 - Premiul III Emoticon Contest - Premiul III Valentine`s Day Contest - Premiul III a chapter - Premiul III Colorize #21 - Premiul III Singuratate - Premiul III "WITCH" Graffiti - Premiul III Wallpaperul saptamanii #43 - Premiul III
Inapoi sus
Email
daia.
Lu dec 15 2008, 03:49
Lost in my dreams...

Dragonul Pamantului

Membrul nr. #2179
Posturi: 2810
Puncte: 1819
Monede: 1122
Miros: Energie pura
Sharon a zis ...



4-,,Noua in oras"-Daya-chan[desigur,daca sarim peste greseli,continutul povesti este interesant]




Ei nu ma asteptam sa fie in topul preferintelor cuiva .Sincer, am ramas profund uimita. Am scris-o prima data din lipsa de ocupatie [ ma rog primul capitol ] iar apoi am continuat-o insa nu ma asteptam sa fie in topul cuiva .Thanx Sharon !

Image and video hosting by TinyPic


Adopt one today! Adopt one today! Adopt one today! Adopt one today! Adopt one today!



Personajul Anime Preferat - Premiul I The Imaginary Friends - Premiul I Hay Lin la petrecere  - Premiul I [poll] Mos Nicolae scrisoare - Premiul I [poll] povesti triste - Premiul I :)D33a's LOok :) - Premiul I O poveste despre Witch - Premiul I Coperta pentru revista W.I.T.C.H. - Premiul II Wallpaperul saptamanii #14 - Premiul II cum vedeti voi viata? - Premiul II
Inapoi sus
stefisemen
Lu dec 22 2008, 08:09

Discipol avansat

Membrul nr. #3094
Posturi: 295
Puncte: 316
Monede: 3050
uite acum am scris povesti.

Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.CeI cAre mA cRiTica si Ma inVidiAza Vor dOAr sa mA scHimBe PenTru cA vAD in miNe cEEa cE Ei nU vOr Fii niCioData.Am InVatAt Ca DuReAzA aNi Sa CaStIgI iNcReDeRe...Si Ca DoAr In CatEVa SeCuNdE pOtI sA o PiErzi...


Creativity #8 - Premiul II Graffitti name :x - Premiul III Love... - Premiul III
Inapoi sus
Mary_Forver
Sb mai 09 2009, 10:40

Discipol al vrajitoarelor

Membrul nr. #3402
Posturi: 479
Puncte: 189
Monede: 150
Miros: Trandafiri
Topul meu
Sunt mai multe care imi plac dar le-am pus pe astea
1)Kind-voOdoO doll
2)Rock star-fly_will
3)Patito feo story-Michiyo
Mai sunt ,dupa cum sp ,dar nu-mi mai amintesc


Image and video hosting by TinyPic Ma cheama yuki,pucCa numai intra pe acest cont.
Inapoi sus
Dragonfly
Jo iun 11 2009, 11:32
Even if you're gone, I'll stand by you
Maestru al elementelor

Membrul nr. #3388
Posturi: 7454
Puncte: 1445
Monede: 6106
Miros: Portocale
Bomboane: 713
MY TOP

1.Sakura'd diary
2.My songs


Compunere - Premiul I Concurs pentru toată lumea - Premiul I Ce s-ar intampla daca... - Premiul II story of a song. - Premiul II prietenia vs. iubirea - Premiul II Summer love - Premiul II Concurs de colorize - Premiul II Concurs de fotografiat : Editie de Vara. - Premiul Concurs de avatare! - Premiul III Colorize #27 - Premiul III
Inapoi sus
Tiramisu
Jo iun 11 2009, 04:10
Avatar-Tiramisu
Dragonul Pamantului

Membrul nr. #1121
Posturi: 982
Puncte: 1782
Monede: 2290
Miros: Parfum scump
waw-ms mult de tot-nu credeam ca povestea mea va fi in topul cuiva:
1.,,Noua in oras"-Daya-chan
2.,,Voi ramane la capt cu tine Nasturas"-May chan-sepr ca am scris bn
si in rest inca nu mai am povesti preferate



[poll][poll] Avatarul saptamanii 12 - Premiul I miss witch luna iunie - Premiul I acvariul - Premiul I Fratele/sora ideal/a - Premiul I Miss Sims #4 - Premiul I Unghii magice - Premiul I [poll] Felicitare witch - Premiul I W.I.T.C.H. AMV! - Premiul I [poll]Semnatura saptamanii 46 - Premiul I [poll] hay lin - Premiul II Wallpaperul saptamanii #43 - Premiul II Reclame Witch - Premiul III [poll][poll] Miss W.I.T.C.H. (luna februarie) - Pr Wallpaperul saptamanii #14 - Premiul III Colorize Art #7 - Premiul III Wallpaperul Saptamanii #20 - Premiul III
Inapoi sus
Email
Adde
Lu aug 24 2009, 08:11
Bubbi ☺
Dragon de Energie

Membrul nr. #1421
Posturi: 3154
Puncte: 3456
Monede: 1944
Miros: Sinceritate
Ni se permite sa refacem topul? Adica sa facem mai multe posturi, destul de rar desigur, cu topuri total diferite? Daca nu, rog ca acest post sa fie sters.

Desi in ultima perioada nu am citit foarte multe povesti de la aceasta sectiune, mai stiu si eu cat de cat ce se mai intampla pe-aici. Consider ca sunt cateva compuneri, povesti chiar impresionante, ce merita citite

Printre acestea, se afla :

1. Nanami - "O eternitate sub acelasi cer de vara". Consider ca ceea ce scrie Nanami in aceasta poveste este pur si simplu uluitor, cuprinzator, totul fiind prezentat in mod sensibil.

Bya Spiridusha - "O mie de ganduri si cuvinte" - pur si simplu superb Ca de fiecare data, Bya isi prezinta talentul in mod unic, in stilul sau de-a o face, scriind sensibil si sentimental. De asemenea, sincer, nu fals.

2. i_d_k - "Zambeste, iubito, zambeste". Aceasta poveste chiar ar fi meritat sa fie pe locul I, dar autoarea mai are mici [foarte mici] ezitari din cand in cand. Oricum, experienta multa cred ca are, talentul si imaginatia nu-i lipsesc, iar ideile si le prezinta in mod spectaculos.

3. crina_haylin - "Cuvinte 'naripate". Nu stiu daca multi au observat, insa Crina a avut o evolutie uimitoare pe parcursul timpului. Cat despre aceasta poveste [roman poate]...ei bine, foarte artistic nu este, nici filozofic, ci deosebit. Se vede ca autoarea chiar scrie cu suflet, ceea ce e de apreciat.

4. stefi. - "Banal". Acest "banal" nu este chiar deloc asa Titlul este clar unul nepotrivit.
Si stefi a evoluat extraordinar de mult pe parcursul lunilor. Si-a amplificat stilul, si l-a imbunatatit, iar toate acestea se observa in povestea asta. Mai are de lucrat, dar cu timpul...



Prajiturele-Note acordate - Premiul I Sakura Dress up - Premiul I Summer adventure - Premiul I Summer adventure - Premiul I [poll][poll] A perfect schoolroom - Premiul I [poll][poll] A sad story...With happy end - Premiu O noua gardiana - Premiul I [poll][poll] Friends, but witch - Premiul I [poll][poll] TheFave - Premiul I Vacanta ! - Premiul I Povestea saptamanii #1 - Premiul I [poll] Mos Nicolae scrisoare - Premiul I Special Moments [*Anunt important la primull post* Spiritul Craciunului - Premiul I Poveste de viata - Premiul I Ce vreau sa devin - Premiul I Little Story Of The Week - Premiul I Colorize [new version :)) ] - Premiul II Creativity - Premiul II [poll][poll] CrazyAnimal - Premiul II elyon's new look - Premiul II Feelings#1 - Premiul II Legenda lui Mos Craciun - Premiul II Little Story Of The Week #2 - Premiul II cel mai de gask prof din lume. - Premiul III Compunere-Sportul Preferat - Premiul III Excursii de vis - Premiul III
Inapoi sus
Bya Spiridusha
Lu aug 31 2009, 11:56
În amintiri şi fapte noi suntem praf.
Avatar-Bya Spiridusha
Editor
Dragonul Pamantului

Membrul nr. #1331
Posturi: 1655
Puncte: 1925
Monede: 4553
Miros: Flori de cires
Normal ca poti sa faci posturi cu alte topuri mereu apare ceva nou si mereu se schimba preferintele

App... merci Ade ca inca o data sunt in topul tau

[ Editat Ma sep 01 2009, 12:00 ]

Tu eşti realitatea mea imediată... iluzia perfectă!



Blogul meu si a lui Pukky: (clic aici)


[poll][poll] Concursul Craciunului - Premiul I [poll][poll] Concurs Blenduri - Premiul I O noua planeta - Premiul I [poll][poll] A perfect schoolroom - Premiul I Witch Club cauta un editor - Premiul I Wallpaperul saptamanii #6 - Premiul I Concurs de blenduri - Premiul I [poll][poll] Miss W.I.T.C.H. luna Noiembrie - Prem [poll] povesti triste - Premiul I Colorize - Premiul I Poveste de viata - Premiul I [poll][poll] Miss Witch luna Ianuarie - Premiul II Semnatura saptamanii #27 - Premiul II Semnatura saptamanii #27 - Premiul II Avatarul saptamanii #9 - Premiul III Semnatura saptamanii #28 - Premiul III
Inapoi sus
ToXicFloWer
Sb ian 02 2010, 05:00
Avatar-ToXicFloWer
Dragonul Aerului

Membrul nr. #3962
Posturi: 3009
Puncte: 2349
Monede: 2590
Miros: Pamant proaspat
Bomboane: 247
topul meu:
viciul de marie
o poveste scurta de craciun de irma cea mai mare
lumi paralele de adina001

[ Editat Sb ian 02 2010, 05:07 ]

nici semnatura nu mai stiu cum se pune


α ℓιттℓє тяιρ #4 - Premiul I *Basmul Tau* editia 2 - Premiul II Ziar *4 - Premiul II Deseneaza-ti sabia^^ - Premiul II Cartoons - Premiul III Poezie intre patru ziduri - Premiul III song lyrics #5  - Premiul III W.Club is my obsession! - Premiul III
Inapoi sus
|Bibi|
Sb ian 23 2010, 01:57

Vrajitor

Membrul nr. #1234
Posturi: 24
Puncte: 452
Monede: 2800
Miros: Flori de munte
As dori si eu sa le multumesc celor care mi-au votat povestea,in ciuda faptului ca nu este finalizata
Am decis sa postez de fapt pentru a le pomite celor care m-au votat ca in curand voi rescrie povestea si o voi finaliza...sper sa fie pe placul tuturor...si sa provoace emotii si,de ce nu,lacrimi

Voi ramane cu tine pana la capat,Nasturas...pana la capat!
Anime Witch-W.I.T.C.H Cornelia Pictures, Images and Photos
Inapoi sus
      >>  

Mergi la:     Inapoi sus

Powered by e107 Forum System